Anasayfa / Bilgisayar / Format Sonrası Program Yükleme Derdine Son

Format Sonrası Program Yükleme Derdine Son

Format Sonrası Program Yükleme Derdine Son

Bilgisayarın yoğun kullanılması,internet,filim,müzik dosyaları vs.. indirilmesi sisteminizin virüs yada başka işletim sistemi problemlerinden dolayı yeniden kurmanızı gerektirebilir.Kurulumdan sonra en çok kullandığımız programların tek tek aranması  ve kurulmasıda ayrı bi derttir.


Aslında bunu formattan sonraki süreç olarakta düşünmeyin mesela javanın veya macromedia flash player  son versiyonlarının günceleştirilmesi gibide düşüne biliriz.Yada bilgisayarınıza format attırdınız ama sizin istediğiniz programlar mevcut değildir.

Zaten bilgisayar firmalarıda format işleminden sonrada standart kurulumla size teslim ederler.Sizin kimseye dönüş yapmadan bi kaç internet sitesiyle istediğiniz uygulamayı sisteminize kurabilirsiniz.Bunların içinde video oynatıcılar,virüs programları,mesajlaşma programlar,cd/dvd yazıcılar,codecler vss. sıralayabiliriz.En önemliside  ücretsiz olan bu programların güncel son sürümlerinin yer almasıdır.

Benimde kullandığım bu servisler nedir bakalım;

Ninite;

Üyelik gerektirmiyor ve yüklenecek programları ninite.com adresinden seçiyoruz.Kulanımı kolay  ve ev kullanıcısına hitap eden sade bir servistir.

 

Ne kurmak istiyorsanız kutucukları şecmeniz yeterli.Seçim işleminden sonra en alt kısımda DOWNLOAND diye bi yazı oluşuyor üzerini tıklayrak otomatik kuruluma başlayabilirsiniz.

+Sade ve oldukça basit bir araç

-En popüler programlar bulunuyor ama sayısı biraz az.

Ninite sitesine gitmek için BURAYI tıklayabilirsiniz.

ikinci servisimiz All My Apps;

Bu servis ücretsiz üyelik istiyor.Facebook hesabınız var ise onunla da giriş yapabilirsiniz.Üye girişinden sonra 6-7mb bir dosya indirmenizi istiyor.Programınızı bilgisayarınıza kurduktan sonra kendi program listenizi oluşturup bu yazılım üzerindne bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

+Oldukça geniş bir program arşivi var.

+Yükleme programı ve site arasında program listesi senkronizasyonu var.

Siteye ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Freenew sistemine göz atalım;

Ninite’ye göre daha fazla , allmyapps’a göreyse daha az program var.Yani ikisinin ortasında bi sistem.

Çalışma mantığı Ninite ile aynı.Site üzerinden programları seçiyoruz.Ardından indireceğimiz küçük bir araç programları otomatik olarak indirerek yüklüyor.

+Üyelik istemiyor
+Programın bir özelliği daha bilgisayarınıza kurduğunuz programların  ilerleyen zamanlarda güncel versiyonu çıktığında saatin orda uyarı yazısı çıkması  ve güncellemeniz.

benim en çok kullandığım servisler bunlardır.Umarım işinize yaramıştır.

mutlu günler 🙂

2 yorum

  1. Güzel bir paylaşım hocam, emeğinize sağlık.

  2. Allah razı olsun böyle güzel şeyler paylaştığın için

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*